Kvalifikacije za SP 2022: Kosovo poraženo od Švedske

Objavljeno

-

Kosovo je sa porazom započelo kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, Katar 2022.

Dardani su poraženi na stadionu “Fadil Vokrri” u Prištini od Švedske rezultatom 0-3.

Reprezentacija Kosova koju je vodio Challandes odlično je započela meč sa nekoliko dobrih prilika. Muriqi je postigao gol koji poništen zbog ofsajd pozicije.

U ovoj dobroj fazi Švedska je kaznila Kosovo golom Augustinssona u 12. minuti, nakon greške golmana Samira Ujkanija.

Još jedna greška u odbrani koštala je drugim golom koji je postigao Isak u 35. minuti meča.

U 69. minuti dosuđen je penal za Švedsku, zbog igranja rukom Milota Rashice. Sa bijele tačke siguran je bio Larsen i povećao rezultat na 3:0, što je bio i konačni rezultat.

Challandes je izvršio nekoliko izmjena u posljednjim minutama, ali to nije dalo rezultate.

Bernard Berisha kažnjen je crvenim kartonom u posljednjim minutama utakmice.

Švedska zauzima vrh tabele sa 6 bodova, dva više od Španije, Grčka ima jedan bod, dok Gruzija i Grčka ostaju bez bodova.

31. marta Kosovo igra protiv Španije u Sevilji.