Fudbal

Kosovo dominiralo protiv Rumunije, na kraju samo jedan bod

Objavljeno

-

Reprezentacija Kosova remizirala je protiv Rumunije (0:0), u trećem meču kvalifikacija za Euro 2024. Kosovo je imalo mnogo šansi za gol, pa čak i poslalo loptu u mrežu, ali radost navijača na stadionu “Fadil Vokrri” zaustavljen je intervencijom VAR-a, koji je poništio gol Dardana.

Utakmica se odigrala na terenu koji je bio veoma težak za igranje zbog jake kiše prije i tokom utakmice.

Dardani su dominirali utakmicom, ali šanse Florenta Muslija, Vedata Muriqija i Bersanta Čeline u prvom poluvremenu nisu finalizirane. Kosovo je imalo dobre šanse i u drugom poluvremenu, kada su Mergim Vojvoda i Edon Žegrova imali čiste šanse za gol, ali nisu bili efikasni. U 69. minutu stadion je buknuo od radosti, kada je Edon Žegrova postigao pogodak glavom nakon centaršuta Bersanta Čeline. Međutim, holandski sudija Danny Makkelie poništio je gol zbog ofsajda nakon pregleda VAR-a. Kosovo je bilo blizu gola i u nastavku, kada je Žegrova nakon prodora doveo Vedata Murića u dobru poziciju, ali je šutirao preko gola.

Dardanima je ovo treći remi u ovoj kvalifikacijskoj kampanji, nakon što su u martu remizirali sa Izraelom i Andorom. Kosovo igra sljedeću utakmicu u ponedjeljak protiv Bjelorusije u Budimpešti. Kosovo ima samo tri boda i šanse za kvalifikacije su izblijedjele, ali Giresse je rekao da se neće predati.
“Sve dok nam matematika dozvoljava, uvijek postoji šansa i mi ne odustajemo”, rekao je Giresse.