Connect with us

Kosovo

Kurti sa bivšim predsjednicima Kosova i Albanije o zajedničkim projektima

Objavljeno

-

Premijer Kosova Aljbin Kurti primio je danas bivše predsjednike Kosova i Albanije Fatmira Sejdiua i Aljfreda Mojsijua.

Kurti im je poželio dobrodošlicu, nakon jučerašnjeg učešća na „Balkanskoj konferenciji lidera“, koju je organizovala Univerzalna mirovna federacija u saradnji sa Vladom Republike Kosovo.

„Tokom ovog sastanka razgovaralo se o ekonomskom i demokratskom napretku Kosova, o odnosima Kosova i Albanije u vezi sa zajedničkim projektima između dvije zemlje, posebno onih u oblasti ekonomije, koji još više jačaju povezanost naših republika“, kaže se u saopštenju iz kabineta premijera za informisanje.

Takođe, poznato je da je bilo riječi o aktuelnim dešavanjima u regionu i svijetu.

Mojsiju i Sejdiu su poželjeli premijeru dobar rad i dalji uspjeh, radujući se i ekonomskom napretku Kosova koji je postignut tokom posljednjih godina.