Fudbal

Druga prijateljska utakmica između Kosova U17 i Albanije U17 završena 1:1

Objavljeno

-

Reprezentacija Kosova U17 odigrala je danas drugu prijateljsku utakmicu sa Albanijom na “Kukës Areni” u Kuksu. Dva dana nakon poraza u prvoj prijateljskoj utakmici, mladi Kosovari su u četvrtak odigrali 1:1 sa vršnjacima iz Albanije.

Tim Arsima Abazija je bio blizu da se raduje pobjedi u ovom meču, koji je od 53. minute vodio golom Elvira Gashjanija. Ipak, u 88. minuti domaći su izborili jedanaesterac, kada je Mateo Dushi fauliran unutar kaznenog prostora. Sa bijele tačke siguran je bio Adi Kurti, koji je izjednačio na 1:1.

Elvaris Šuplja(16) reprezentativac Kosova iz Restelice nastupio je i u drugoj utakmici u prvoj postavi sa brojem 7 na leđima. Trener Abazi je izuzetno zadovoljan. Šuplja se odlično uklopio u reprezentaciju, odigrao je sjajnno obe utakmice. Pored sjajnih prodora, upisao je nekoliko asistencija, asistirao je Gashjaniju kog gola Kosova.  Šuplju su sa tribine u obe utakmice bodrili navijači iz Restelice.

Ove dvije prijateljske utakmice poslužile su Abaziju da se što bolje pripremi za kvalifikacione mečeve za Evropsko prvenstvo na jesen ove godine.