Kosovo
Vlada Kosova odobrila Nacrt budžeta za 2025. godinu

Premijer Kosova Albin Kurti rekao je da će budžet za 2025. godinu iznositi tri milijarde i 608 miliona evra i da se na Kosovu prvi put dešava da jedna vlada završi mandat do kraja, piše Ekonomija onlajn.
“Da se upišemo kao prva vlada koja je završila mandat do kraja. Iz godine u godinu imamo dvocifreno povećanje budžeta. Za 2025. godinu nivo je tri milijarde i 608 miliona evra”, rekao je Kurti na današnjoj sjednici vlade.
Kurti je najavio da je za zdravstvene potrebe izdvojeno 105 miliona evra, kako bi se obezbjedili esencijalni lijekovi, dok je 87 miliona evra dodjeljeno za bezbjednost i odbranu kako bi Kosovska policija i KBS efikasno obavljali svoje dužnosti.
Dodao je da je 930 miliona izdvojeno za infrastrukturne investicije i 60 miliona za šeme naknada za djecu.
“Nastavićemo ulaganja i na sjeveru. Došlo je i do povećanja budžeta za opštine” rekao je Kurti.
(Ekonomia online, Kosovo online)