Fudbal

Reprezentacija Kosova remizirala protiv Andore

Objavljeno

-

Reprezentacija Kosova nije uspjela da dobije više od jednog boda u drugom meču kvalifikacija za Euro 2024. Nakon remija kao gosti u Tel Avivu protiv Izraela, Dardani su remizirali i na svom terenu u duelu sa Andorom, rezultatom 1:1.

Uprkos potpunoj dominaciji tokom celog meča, Kosovo nije uspjelo da uživa u dugo očekivanoj pobedi. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, iako su Dardani imali nekoliko prilika.

U drugom poluvremenu Dardani su grčevito krenuli za golom, a u 59. minuti pogodio je Edon Žegrova na asistenciju Milota Rašice. Ipak, radost fudbalera i navijača Dardana nije dugo trajala, jer je u prvoj akciji nakon primljenog gola Andora uspjela da izjednači rezultat. Berto Rosas je postigao pogodak glavom nakon centaršuta Alverde. U narednim minutama Kosovo je pokušavalo da dođe do pobedonosnog gola, ali je odbrana Andore bila čvrsta i nije davala mnogo prostora igračima Dardana. Naredne utakmice Kosovo igra u junu protiv Rumunije na stadionu “Fadil Vokrri”, a zatim kao gost protiv Bjelorusije.