Fudbal

Italija U17 bolja od Kosova U17, Elvaris Šuplja odlično odigrao čitav meč

Objavljeno

-

Reprezentacija Kosova U17 doživjela je poraz od Italije U17 u prvom meču u grupi 8 kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Utakmica je igrana na stadionu “Fadil Vokrri” u Prištini. Utakmimcu su pratili Šef fudbala pri UEFA Zvonimir Boban i predsjednik FFK Agim Ademi.

U prvom poluvremenu igrala se ujednačenija utakmica, postignut je samo jedan gol u 26. minuti, strelac je bio Simone Pafundi. Isti igrač je postigao pogodak i u 63. minuti, dok su prethodno mrežu Kosova zatresli i Gabriele Finocchiaro (47’) i Filippo Scotti (49’).

Kosovo je u 76. minuti golom Elvira Gašijanija smanjilo rezultat na 4:1. Potom su Italijani u 82. minuti ponovo postigli gol i povećali rezultat na 5:1.

Fatjon Mulaj postigao je gol u 84. minuti i postavio konačan rezultat 5:2.

Elvaris Šuplja igrao je cijelu utakmicu. Odlično je odigrao čitav meč, asistirao je dva puta.

Podršku sa tribina Elvarisu i Kosovu U17 pružalo je i nekoliko desetina navijača iz Restelice.

Kosovo sljedeću utakmicu igra protiv Grčke u subotu.